Dębki
Dębki - w nadmorskim borze, w pobliżu ujścia Piaśnicy do morza, kryją się domki o interesującej architekturze, wśród nich budynki szachulcowe - jeden z nich (nr 86) - datuje się na koniec XVIII wieku i kilka wiejskich chałup zmodyfikowanych na dacze. Jednak specyfiką Dębek są letnicy. W lecie przenosi się tu część mieszkańców Warszawy, stąd, trochę kąśliwie, jedną z dwóch podstawowych ulic ochrzczono "Marszałkowska". Druga, równoległa do Bałtyku, "Spacerowa" koncentruje popołudniowo-wieczorne życie towarzyskie. Początki osady to 1773 r. i od tego czasu mało się działo. Dopiero po po powstaniu II Rzeczypospolitej do osady zaczęły zaglądać ważne osobistości, m.in. Józef Heller czy Kazimierz Sosnkowski. Z miejscowej księgi kościelnej można się dowiedzieć, że to właśnie tutaj Feliks Nowowiejski skomponował muzykę do hymnu o Matce Bożej.
Dębki słyną z nadmorskiej plaży, której fragment - za rzeczką Piaśnica - przeznaczono dla naturystów. Trzeba również odwiedzić śliczną drewnianą kaplicę Księży Zmartwychwstańców, zbudowaną w latach 30-tych XX stulecia, której architektura czerpie z kaszubskich wzorców. Proste wnętrze kaplicy również wykonane jest z drewna, m.in. rzeźbiona droga krzyżowa oraz płaskorzeźba przedstawiająca Matkę Boską Morską.
W Dębkach znajduje się jedna z najcudowniejszych bałtyckich plaż. Dwie trzecie wioski zlokalizowane jest w lesie. Tak plaża, jak i woda morska jest tu idealnie czysta. Z kolei zachody Słońca nad rzeczką Piaśnicą, stanowią niezatarte chwile. Szczególnie polecamy wizytę w Dębkach poza sezonem: w maju, czerwcu, wrześniu, grudniu (Sylwester) a ponadto w październiku (grzybobranie i łowienie ryb) - chociaż nie wszystkie obiekty oferujące noclegi w Dębkach są czynne przez cały rok - jednakowoż poza sezonem wczasowiczów jest mniej i wszyscy znajdą dla siebie wygodne lokum, można również znaleźć domki w Dębkach.